Badania pozwalają na identyfikację polimerów, określenie izomeru cis lub trans oraz taktyczności polimeru. Badania pozwalają również na ocenę procesów polimeryzacji, kopolimeryzacji, modyfikacji polimerów, zmian struktury polimeru pod wpływem różnych czynników
Pomiar umożliwia kontrolę jakości produktu finalnego, dobór oraz ocenę jakości surowca, monitorowanie i regulację procesów mieszania i wytłaczania tworzyw sztucznych. Badanie umożliwia ocenę wpływu dodatków, takich jak wypełniacze, na właściwości tworzyw sztucznych.
Oznaczanie właściwości wytrzymałości przy rozciąganiu nitek impregnowanych żywicą. Wytrzymałość na rozciąganie oraz moduł sprężystości przy rozciąganiu materiałów kompozytowych zawierających włókna węglowe.
Badanie dotyczy folii i płyt z tworzyw sztucznych o grubości mniejszej niż 1 mm, kompozytów tworzywowych izotropowych i ortotropowych wzmocnionych włóknem. Badania dotyczą również tworzyw termoplastycznych o charakterze sztywnym i półsztywnym, które są dedykowane do procesów takich jak wtryskiwanie, wytłaczanie oraz odlewanie. Obejmują one zarówno kompozycje wzmocnione, jak i napełnione różnorodnymi materiałami, takimi jak włókna, pręty, płytki czy granulki. Dodatkowo, tworzywa termoutwardzalne, również sztywne i półsztywne, przystosowane do formowania i odlewania, wzbogacone o komponenty wzmacniające. W ofercie znajdują się także polimery ciekłokrystaliczne o właściwościach termotropowych.
Statyczny test rozciągania stanowi podstawowe i najczęściej stosowane badanie wytrzymałościowe materiałów. Procedura tego badania obejmuje rozciąganie znormalizowanej próbki materiału w przeciwnych kierunkach aż do momentu jej pęknięcia.